Szukaj
  • Zespół BandM

"Mama ostrzegała", czyli przeróbka pielgrzymkowa Marty i Mateusza hitem internetu


Ponad pół miliona odtworzeń na YouTubie osiągnął filmik, na którym nasi muzycy śpiewają swoją wersję utworu pt. "Mama ostrzegała".


Na początku sierpnia Marta i Mateusz, jak co roku wybrali się na Łomżyńską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Podczas marszu napisali kilka prostych tekstów do popularnych utworów rozrywkowych. Ich piosenki nawiązywały do trudów pielgrzymowania i miały być niecodzienną "dawką energii" dla strudzonych pielgrzymów podczas najtrudniejszych etapów.


Zwyczaj pisania "pielgrzymkowych przeróbek" kultywowali co roku, jednak dopiero tegoroczne "hity" ujrzały światło dzienne i wyszły poza pielgrzymkową społeczność. Stało się tak zupełnie przypadkowo, mianowicie grupa medialna Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej akurat nagrywała swój materiał, podczas gdy Marta i Mateusz wykonywali "nowy przebój". Jeszcze tego samego dnia filmik został wrzucony do sieci, gdzie natychmiast zdobył ogromną popularność dzięki masowym udostępnieniom w portalach społecznościowych. Temat został bardzo szybko zauważony przez najpopularniejsze rozgłośnie radiowe oraz stacje telewizyjne w całym kraju.

Podczas trasy nagrano wiele materiałów, m. in. dla Telewizji Polskiej dotyczących fenomenu piosenki "Mama ostrzegała" w wersji pielgrzymkowej.


Prawdziwym zaskoczeniem był jednak moment, gdy Piesza Pielgrzymka Łomżyńska dotarła prawie do celu, gdzie spotkała się z pozostałymi pątnikami z całego kraju. Okazało się, że utwór napisany kilka dni temu, podczas jednego z postojów przed trudnym etapem pielgrzymkowym zna niemal cała pielgrzymująca Polska.


Mateusz i Marta po raz kolejny udowodnili, że ich kreatywność nie zna granic a muzyka gra im w duszy przez całą dobę.

22 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie